Як працює система державних закупівель

28.01.2022
от

З розвитком високих технологій в економіку впроваджуються новітні цифрові прийоми. Для організації тендерів з державних закупівель було розроблено платформу Прозоро. Зареєструватись на ній можна через Універсальну українську біржу – tender.uub.com.ua. Після того, як учасник потрапляє до розробленої бази даних, починається процес обміну інформацією, і можна брати участь у торгах.

Для чого потрібна процедура торгів у Прозорро

Система Прозорро розроблена для задоволення потреб як самої держави, так і учасників, що надають послуги, і громадян. Справа в тому, що чим більше користувачів беруть участь в аукціоні, тим менше коштів платників податків витрачається на закупівлю. До переваг такого способу можна віднести:

  • можливість участі віддалено;
  • повна анонімність;
  • неможливість для прояву корупційних чи шахрайських схем;
  • доступ до тендерів, що вже пройшли.

Таким чином, ресурс Прозорро забезпечує учасникам аукціону анонімність та безпеку, а також рівні шанси на перемогу в гонитві за державним замовленням. Така система була розроблена нещодавно, проте активно розвивається. У деяких випадках може знадобитися отримання ліцензії та членства на біржі, щоб торгувати такими товарами як, наприклад, деревина.

Прозорро – процес державних закупівель

Державна закупівля необхідна для того, щоб забезпечити державні підприємства, організації та установи всім необхідним для надання якісних послуг громадянам. Процес державних закупівель через систему Прозорро простий.

  1. Зареєструватися на сайті Української універсальної біржі.
  2. Після потрапляння в базу користувач отримує доступ до даних про минулі або активні тендери.
  3. Замовник подає заявку, де вказує найменування закупівлі, вартість та особливі умови угоди.
  4. Якщо другій стороні цікава пропозиція, то необхідно подати заявку відповідно до всіх вимог, зазначених замовником.
  5. Перемагає не той, хто першим подав запит на участь, а хто запропонував найнижчу ціну.

Завдяки такій організації процесу шанси на перемогу рівні в кожного учасника тендеру. Перш ніж розпочати роботу, необхідно вивчити законодавство держави «Про публічні закупівлі», щоб розуміти нюанси діяльності. Трапляється, заявку на участь можуть відхилити: за наявності помилок у документації або невідповідності вимогам замовника, у разі відмови підписання договору після перемоги, якщо пропозиція учасника не перекриває всі вимоги закупника.

Система розроблена таким чином, щоб аукціони проходили максимально чесно і держава не мала можливості втручатися в їхній хід. Також виключена можливість корупційних дій за рахунок того, що всі сторони до кінця залишаються анонімними. У випадку, якщо було несанкціоноване відхилення заявки, можна звернутися зі скаргою. За такі дії виписуються великі штрафи, тож замовники намагаються працювати за правилами.

 

Комментарии закрыты.