Комитет ВР обсудил эффективность использования бюджетных средств, в этом виде спорта

07.12.2019
от

Фoтo: komsport.rada.gov.ua

18 вeрeсня 2019 гoдa срoк відбулoся зaсідaння Кoмітeту, в якoму нaрoдні дeпутaты Укрaїни – члeни Кoмітeту зaслуxaли інформацію Міністерства молоді та спорту України щодо питання ефективності використання коштів Державного бюджету, виділених Міністерству молоді та спорту України на підготовку оговорку, я, согласно національних команд, та забезпечення їх участі в міжнародних змаганнях, по числі при проведенні эксперимента.

Відкриваючи засідання Голова Комітету Андрій Кожем’якін познайомив учасників засідання с членами Комітету і підкреслив, что это всі народні депутаты налаштовані на співпрацю зі спортивними федераціями, спортсменов, это новый Міністром культури, молоді та спорту.

Заступник Міністра молоді і спорту України Украины Сегодня, поінформував членів Комітету про то, виступів національних команд з олімпійських что неолімпійських видів спорту на чемпіонатах світу та Європи сезону 2018 года срок, в кількості проведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів та принципів розподілу коштів Державного бюджету між національними федераціями з видів спорту. Зокрема, заступник Міністра зазначив, что это українські спортсмени взяли участь в 1845 году міжнародних змаганнях, по числі 65 чемпіонатах світу, 76 чемпіонатах Європи та 250 – етапах кубку світу. На cih змаганнях завойовано 4301 нагороду, з яких 1584 — золоті, 1364 — срібні та 1353 — бронзові.

Секретарь Комітету Григорій Суркіс під час свого виступу наголосив на тому, что это, на його думку проведення эксперимента Міністерством молоді та спорту України в частині передачі федераціям право самостійно освоювати бюджетні кошти в багатьох випадках не призвело до покращення результатів виступів провідних спортсменів до міжнародних форуме, а в деяких випадках, наприклад, на легкій атлетиці – спостерігалось навіть погіршення.

Григорій Суркіс висловив подив, что это Міністерство позволяют настраивать, чтобы взять свою судьбу в експерименті федераціям з хокею, хокею на траві та, регбі, які ніколи не мала здобутків на чемпіонатах світу та Європи. Також секретарь Комітету наголосив на тому, что это Міністерством не розроблено прозорих критеріїв та показників ефективності розподілу бюджетних коштів між федераціями.

«Эксперимент, не створив європейську модель співпраці Міністерства з федераціями это не позбавив центральний орган виконавчої власти не властивих йому управлінських функцій», — підкреслив Г. Суркіс.

Защитник Голы Комітету Анатолій Костюх висловив свою думку щодо перегляду прозорого розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорта, затверджених наказом Міністерства молоді та спорту Украины № 3050 від 04.07.18 управления. та необхідності щорічного звітування федераціями стосовно використання бюджетних коштів.

Голова підкомітету з питань фізичної культури та масового спорту в Георгій Мазурашу під час свого виступу зазначив, что это вид спорта, слід оцінювати не тільки в медалях, а в починати з підтримки масового спорта, оскільки сам він є основа формування здорової нації. Георгій Мазурашу також запропонував учасникам зустрічі висловити свою думку щодо об’єднання профільного міністерства з міністерством культури і обговорити питання щодо виокремлення Міністерства молоді та спорту України.

По результатам обговорення першого питання хорошо денного Комітет ухвалив Рішення Комітету: інформацію Міністерства молоді і спорту України о. ефективність використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству молоді та спорту України на розвиток фізичної культури, спорту вищих досягнень та, резервного спорта, та ефективність використання коштів державного бюджету за проведення эксперимента щодо залучення Міністерством молоді та спорту національних спортивних федерацій з окремих олімпійських видів спорту в організації і проведення спортивних заходів принимать до відома, а також сделать рекомендації Кабінету Міністрів України, Міністерству культури, молоді і спорту України та Рахункової дворец України в частині оцінки зазначеного эксперимента.

Крім того, народні депутаты підтримали проект Постанови про деякі питання забезпечення ефективної підготовки та участі національних збірних команд України на XXXII Олімпійських что Х Паралімпійських ігор 2020-го периода (реєстр. № 2130) это ухвалили рішення : рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти Постанову основе в цілому.

Також народні депутаты України — члени Комітету поспілкувалися з представниками федерацій з видів спорту, ректорами профільних вузів, спортивними діячами щодо подальшої співпраці та їх залучення до розробки законодавчих актів в сфері фізичної культури і спорту. Під час своїх виступів представники спортивної громадськості висловили конкретні пропозиції щодо реформування сферу фізичної культури і спорту.

komsport.rada.gov.ua

Комментарии закрыты.